Standardy Ochrony Małoletnich
Zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnim a pracownikiem
Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w łodzi
W Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, zajmujemy się udzielaniem pomocy dorosłym i dzieciom. Jesteśmy tu, żeby Ci pomóc i zrobimy wszystko co w naszej mocy żebyś dobrze wspominał/a wizytę u nas.
W naszej placówce spotkasz wielu specjalistów, którzy chcą pomagać.
W naszej placówce kierujemy się zasadami zarówno w zakresie udzielania pomocy jak i komunikacji wobec czego:
- Możesz nam wszystko powiedzieć.
- Możesz sam wybrać, jak mamy się do Ciebie zwracać.
- Masz prawo żeby wiedzieć, jak nazywa się osoba, która Cię leczy, czym się zajmuje, jak będzie wyglądało Wasze spotkanie.
- Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub nie wiesz, na czym polega zabieg lub diagnostyka, a chcesz się tego dowiedzieć – pytaj śmiało! Postaramy się to wyjaśnić. Będziemy traktować Cię z szacunkiem.
- Twoje uczucia i potrzeby są dla nas bardzo ważne. Jeśli jest coś, co Ci się nie podoba u nas – mów śmiało, przyjmiemy każdą radę.
- Będziemy starali się badać Cię delikatnie i dać Ci czas na oswojenie się z sytuacją. Czasem może to jednak nie być możliwe, jeżeli będziemy musieli udzielić tej pomocy szybko z uwagi na Twoje zdrowie. Jeśli potrzebujesz wsparcia, przytulenia, pocieszenia – możesz nas o to poprosić. Nie będziemy Cię przytulać bez Twojej zgody.
- Będziemy starali się pytać Cię o Twoje zdanie w sprawach, w których możemy Ci dać wybór.
- Możesz zabrać ze sobą ulubioną zabawkę.
- Jeśli w Twoim życiu, pojawiło się coś, co Cię niepokoi – możesz nam wszystko powiedzieć. Dołożymy wszelkich starań żeby Ci pomóc i żebyś czuł się bezpiecznie.
- Jeśli przypadkiem nie będzie mogli poświęcić Ci tyle uwagi i czasu na rozmowę, ile byś sobie tego życzył – nie gniewaj się na nas. Postaramy się wskazać Ci kogoś, kto odpowie na Twoje pytania i zaopiekuje się Twoim problemem.
UWAGA!
- Jeżeli w domu lub na terenie naszej placówki spotkało Cię coś, co Ci się nie spodobało, śmiało nam o tym powiedz, np. pielęgniarce, którą najbardziej polubiłeś/aś.
- Jeżeli ktoś Cię skrzywdził lub sprawił przykrość, nie wstydź się i śmiało nam o tym powiedz. Każda osoba pracująca w naszej placówce chętnie Ci pomoże.
- Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby nam o tym powiedzieć “w cztery oczy“, możesz zadzwonić na numer telefonu 786-812-771
Pamiętaj, cokolwiek się w Twoim życiu dzieje nie jesteś sam!
Całodobowe Telefony zaufania do osób, którym możesz zaufać:
- Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
- Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia” 800 120 002
Pomoc znajdziesz też w innych miejscach, do których kontakt znajdziesz tutaj.
Pliki do pobrania: